prawo rodzinne

ROZWODY

Rozwód Kraków – gdzie szukać pomocy? 

Rozwód oznacza definitywne zakończenie związku małżeńskiego. Jeżeli uznaliśmy, iż próba ratowania naszego małżeństwa nie przyniosła rezultatu, a jedyną możliwością jest rozstanie, warto przed skierowaniem sprawy do sądu skorzystać z konsultacji (porady prawnej) u prawnika, który specjalizuje się w prowadzeniu spraw rodzinnych (rozwody, alimenty, władza rodzicielska, kontakty). Nasza kancelaria w Krakowie na co dzień zajmuje się tego rodzaju sprawami.

Prawnik od rozwodów Kraków

Specyfika spraw rodzinnych wymaga od pełnomocnika nie tylko fachowej wiedzy, ale również odpowiedniego podejścia do Klienta, charakteryzującego się delikatnością i pełną dyskrecją. Dlatego też wybierając radcę prawnego do sprawy rozwodowej w Krakowie, warto zwrócić uwagę na zakres jego usług oraz doświadczenie. W postępowaniu o rozwód najlepiej sprawdzi się pełnomocnik z doświadczeniem w sprawach rodzinnych.

Sprawy rozwodowe w Krakowie

Aby sąd orzekł rozwód, małżonek inicjujący postępowanie musi wykazać, że pomiędzy stronami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Oznacza to, że między małżonkami zostały zerwane wszelkie więzi ich łączące tj. uczuciowe, fizyczne i gospodarcze. Trzeba też wykazać, że powrót stron do pożycia małżeńskiego nie nastąpi. Rozwód nie może być sprzeczny z dobrem małoletnich dzieci oraz z zasadami współżycia społecznego.

Doświadczony prawnik wyjaśni, na co sądy zwracają uwagę i jakie dowody trzeba powołać, a których w sprawie lepiej nie wykorzystywać. Przypomnieć trzeba, że podczas rozwodu sąd rozstrzyga także o alimentach, władzy rodzicielskiej oraz czasami o podziale majątku, przez co wsparcie dobrego pełnomocnika w toku postępowania jest niezwykle ważne.

Potrzebujesz pomocy?

+48 530 148 535